Menu

Okiem obserwatora

Blog o problematyce społecznej i o Cieszynie. Z przerywnikami fotograficznymi przyrodniczymi i krajobrazowymi.

Blog roku 2013

missjonash

Szanowni Czytelnicy "Okiem Obserwatora"!

Zdecydowałam się w tym roku wystartować w konkursie na Blog Roku 2013. Trochę dzięki namowie życzliwych ludzi, ale głównie aby promować tematykę społeczną w sieci. Wydaje mi się, że ciągle za mało wiadomo o uzależnieniach oraz innych problemach społecznych, o których tu rozmawiamy.

Drugim powodem startu w konkursie jest chęć promowania w Polsce mojego ukochanego miasta - Cieszyna. Zasługuje na to.

Napisze to szczerze i mam nadzieję, że nikt się na mnie nie obrazi. Moim celem jest dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców. Znalezienie się jak najwyżej w rankingu blogów pomoże ten cel osiągnąć. Tematyka społeczeństwa, uzależnień, interakcji i pomocy społecznej nie jest najbardziej popularna. A przecież dotyczy nas wszystkich. Jeśli nie osobiście to naszego otoczenia. Nie jesteśmy samotnymi wyspami.

Jeśli zechcecie wesprzeć mój pomysł proszę o propagowanie bloga wśród swoich znajomych. Do 30 stycznia będzie trwał etap zgłaszania blogów, niech w tym czasie dowie się o blogu i naszych dyskusjach na nim, jak najwięcej osób. Może część z nich zechce zostać i włączyć się do rozmów.

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i dziękuję za dotychczasowe wsparcie i zachętę :))


Komentarze (39)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Kneź] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Mój głos masz. Powodzenia! :)

 • missjonash

  Kneziu - dziękuję Ci bardzo :))

 • Gość: [wiedźma] *.szczecin.mm.pl

  Wyspa będzie na Twój blog głosowała...... za sprawą Tetryka, który nas o tym starcie powiadomił. Warto przybliżać tę tematykę.

 • jol-ene

  powodzenia!!!

 • missjonash

  Wiedźmo bardzo Wam dziękuję. Tetryk jest nieoceniony :))

 • missjonash

  Jolene - dziękuję :))

 • Gość: [Talka] *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

  Miss, jestem za Tobą! Trzymam kciuki!

 • missjonash

  Talko - dziękuję bardzo :))

 • Gość: [Jaskółka] *.adsl.inetia.pl

  ja zagłosuję tylko z jednego, ale dla mnie najważniejszego powodu- promujesz Cieszyn i Ziemie Cieszyńską. Ja wiem, że te społeczne sprawy są dla Ciebie ważne, ale ja z pewnych powodów mam przesyt. Zresztą liczy się głos.

 • missjonash

  Jaskółko - obie kwestie są dla mnie bardzo ważne :)) Cieszę się, że jedna podzielamy bez ograniczeń :)) Uściski!

 • Gość: [Piotr Opolski] *.internetia.net.pl

  Załatwione !!!!

 • Gość: [Malina_M] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  OCZYWIŚCIE MISSI - masz mój głos i jeszcze do rodzinki się uśmiechnę - ale przed wysłaniem sms - przeczytają, w ciemno nie będzie

 • missjonash

  Piotrze - dziękuję :))

  Malinko - no ja myślę, że przeczytają zanim się złapią za sms,a :))

 • Gość: [zimna zośka] *.bielskobiala.vectranet.pl

  Cieszyn cieszy - dołączam zza miedzy ;)

 • missjonash

  Oj Zośko - dziękuję Ci bardzo. Tak się cieszę ;)

 • pkanalia

  choć nie we wszystkim się zgadzamy /ale szukamy consensusu i to jest plus/, to robisz summa summarum dobrą robotę... trolle i inne stworki się "obraziły", nie robią już na tym forum gnoju, więc ze swojej strony ten blog znajomym polecam...
  pozdrawiać jzns :D...

 • Gość: [tuv] *.adsl.inetia.pl

  a popieram,popieram.mój głos mieć będziesz:)

 • Gość: [kocica] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Z całego serca życzę powodzenia,MK

 • Gość: [majka] *.internetdsl.tpnet.pl

  i moja łapka w górze ;)

 • Gość: [Kneź] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Tak przy okazji, nawiązanie do poprzednich tematów:
  www.bankier.pl/wiadomosc/Plaga-pijanych-kierowcow-to-mit-3032186.html

 • missjonash

  Pkanalio - nie musimy się zgadzać we wszystkim. Ważne, że chcemy ze sobą rozmawiać :)) Dzięki za wszystko :)

  Tuv, Kocico, Majko - dziękuje Wam Kochane :))

  Kneziu - zaraz popatrzę i się ustosunkuję...

 • missjonash

  Kneziu - najbardziej jest mi chyba bliski głos komentatora, który napisał, że 2% nietrzeźwych kierowców oznacza, że co 50-te auto prowadzi ktoś kto ma więcej niż 0,2 promila alkoholu we krwi. Co to oznacza? Ni mniej ni więcej, że mijamy takich sporo każdego dnia na ulicach. Skoro nawet tylko 2% kierowców jeździ na podwójnym gazie, ale już prawie 9% kierowców pod wpływem spowodowało wypadek ze skutkiem śmiertelnym to znaczy, że bycie pod wpływem w istotny sposób zwiększa szanse spowodowania wypadku (co wiemy z medycyny itp.). Tak, ze chyba jednak wolę histerię na temat picia i prowadzenia, niż takie uspakajanie i dawanie argumentów różnym "wolnościowcom" ponad miarę...

 • Gość: [Kneź] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Ja jednak wolę rzetelne informowanie, bo wtedy mogę to racjonalnie ocenić. Tak, co 50 samochodów statystycznie trafia się jeden prowadzony i teraz uwaga - mamy tu dwie kategorie - w stanie wskazującym na użycie alkoholu i w stanie nietrzeźwości. Prawo rozróżnia to bardzo precyzyjnie i traktuje też różnie. To pierwsze jest wykroczeniem, to drugie przestępstwem. Stan "wskazujący na użycie alkoholu" to 0,2 promila do 0,5 promila, a "nietrzeźwości" powyżej 0,5. Zamieszanie w tej mierze też jest ogromne.
  Dla jasności, jestem przeciw kierowaniu jakimkolwiek pojazdem pod wpływem alkoholu, w dowolnej ilości.
  Jednocześnie uważam nadal, że skuteczniejsze byłoby organizowanie akcji "przesiewowych" niż czajenie się w krzakach i polowanie na mandaty. Przy okazji chyba lepiej i bardziej promująco trzeźwość brzmi: "zmniejsza się ilość jeżdżących na gazie" niż "policja złapała 12500 nietrzeźwych kierowców". Przy okazji nie wiemy do jakiego stopnia nietrzeźwych i czy stan "wskazujący" tylko na użycie jest również niebezpieczny i z czego on wynika, bo może jedynie z nieświadomości swojego stanu? Tu by wystarczyła może jedynie zwykła akcja uświadamiająca skutki i zakres czasowy działania alkoholu?
  Nieprawdziwa i zmanipulowana informacja też zabija. Może przynajmniej jednego nieszczęścia można by uniknąć, gdyby nie majstrowano przy informacjach?

 • baluwolanda.blog.onet.pl

  Oczywiście, że masz mój głos, choć podczas każdej edycji tego konkursu mam smutne wrażenie, że pierwszy etap (sms) rządzi się mało uczciwymi (czyli nieuczciwymi) zasadami. Już bardziej uczciwe by było, aby warunkiem wstępnym konkursu był określony limit wejść w ciągu ostatnich 3 miesięcy. W przeciwnym wypadku, angażujesz się, a Twój los zależy i tak od ludzi, którzy nawet nie rozumieją o czym piszesz.

 • leszekkowalikowski

  Witaj Miss!
  Piotr już zapewnił o przychylności naszego bloga. Mam nadzieję i uczynię wszystko by nie okazała się płonna, że również nasi czytelnicy "dadzą Ci kreskę".
  Jednak zauważyłem coś, co mnie zaskoczyło - chyba zmieniłaś winietę na swoim blogu.
  Nie chcę jej recenzować, to Twój blog, Ty tak jesteś kapitanem.
  Jednak zmiana winiety przed konkursem, to chyba niezbyt dobra decyzja.
  Na naszym blogu wisiała promocja Twojego. Dzisiaj chciałem z powrotem ja powiesić.
  Nie było jej z powodu świąt - musiała chwilowo ustąpić miejsca życzeniom.
  Moje wrażenie jest takie - ludzie to w większości wzrokowcy. Przez długi czas przyzwyczaili się do szaty graficznej bloga. Zapamiętali go.
  Nie ma problemu ze stałymi czytelnikami. Ale ich głosy nie wystarczą w konkursie. Zabiegać trzeba również o głosy sporadycznych czytelników, czy tych którzy wpadli na blog przypadkiem lub namówieni przez nas. I w tym momencie zmiana wyglądu bloga może trochę namieszać.

  Proszę, nie traktuj tej wypowiedzi jako krytyki Twojej decyzji. To z wielkiej życzliwości pozwoliłem sobie na te kilka uwag. Wszak walka o Twoje powodzenie - to nasza wspólna sprawa.

 • missjonash

  Kneziu - ja boję się, ze jak Polak jest uspokojony, to zaczyna sobie olewać. Ale też lubię prawdę. Dałam temu wyraz pisząc notkę o raporcie z 2012 roku.

  Wolandzie - dziękuje Ci za wsparcie. Wiesz, jeśli nie wygram to nie podrapię sobie nosa. Chcę żeby jak najwięcej ludzi ogarniało kim jest uzależniony i tego rodzaju rzeczy. Im więcej ludzi sie dowie tym większa szansa, że coś się u nas zmieni.

  Leszku - zmieniłam obrazek z góry, bo doszłam do wniosku, że nie chcę aby w konkursie uczestniczyć z cudzym zdjęciem. A jeśli chodzi o Wasz blog to przecież tam jest tylko grafika bloxa i napis Asia Cieszynianka - to się nie zmieniło. Innej promocji nigdy nie widziałam. Więc może aż tak widoczna nie była :P Możliwe, ze masz rację, ale pozostanę już przy swojej grafice, własnej produkcji. Jej już nie zmienię ...

  Dziękuję wam obu za wsparcie bo jesteście dla mnie bardzo ważni. Piotr jest ze mną od mitycznych początków skasowanego bloga, a Ty zawsze byłeś autorytetem :)

 • leszekkowalikowski

  Miss - na pierwszej stronie, w zakładce POCZĄTEK wisiało właśnie Twoje poprzednie zdjęcie z winiety Twego bloga. Tam też był zamieszczony tekst - apel do czytelników, by głosowali na ciebie.
  Ale dobrze - przyjmuję Twoje wyjaśnienie, więc teraz już po tych wszystkich świętach, powracam do normalnego wyglądu mojej strony głównej (pod tytułem - przypominam - POCZĄTEK), ale już ze zmienionym zdjęciem promującym Twój blog.
  Pozdrawiam i życzę wspaniałego wyniku w konkursie.

 • cheronea

  Gdzie to trzeba, kurna chata, zgłosić??? Nie mam pojęcia, a chcę bardzo!

 • leszekkowalikowski

  Droga Miss - otwórz ten link.

  leszek-moje-reflesje-blog-onet.blogspot.com/2013/08/hosted-by-imgurcom.html

 • Gość: [dudi] *.master.pl

  dla bloga i dla Cieszyna - zagłosujemy na pewno! :)

 • missjonash

  Cheroneo - ja już blog zgłosiłam. Głosowanie dopiero od 30 stycznia :))

  Leszku - ale ja gapa jestem nie zajrzałam tam. Dziękuję Ci Kochany Leszku. Ściskam Ciebiie i Piotra.

  Dudi - dziękuję bardzo :))

 • taniatoja

  Mój głos też masz jak w banku!:)

 • missjonash

  Dzięki Taniu :)) A Ty startujesz?

 • cheronea

  Łomatko! Chodzi mi o TWÓJ blog! Twój chcę zgłosić, ale już wiem wszystko :-)))

 • taniatoja

  nie mam Miss zielonego pojęcia "co i jak"....nie interesowałam się tym po prostu...

 • missjonash

  www.blogroku.pl/
  Poczytaj Moja Cieszynianko Taniu i zastanów się :D

 • Gość: [Kneź] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Od naszej strony to wygląda tak: przyjdź, poczytaj, rozważ rzecz w umyśle swoim, napisz o tym u siebie, poproś o to samo swoich znajomych, a oni swoich i we właściwym czasie wysyłamy tyle esemesków, żeby nie było się czego wstydzić po naszej akcji. :D

 • missjonash

  Kneziu - zobaczymy jak tam będzie z zakładami :D

 • Gość: [Kneź] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Oczywiście wygram wszystkie :D

Dodaj komentarz

© Okiem obserwatora
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci